فرم ناخن

انواع اشکال ناخن

انواع اشکال ناخن و ویژگی های هر کدام از آنها

فرم ناخن – ناخن‌ها از اجزای مهم بدن هستند که علاوه بر اثرات حفاظتی، از جهات دیگری نیز اهمیت دارند، بنابراین رشد مناسب و سلامت ناخن‌ها باید همواره مورد توجه قرار گیرد. ناخن ها می توانند فرم ها و شکل های مختلف داشته باشند. ناخن ها مدام در حال رشد هستند و شکل آنها تغییر می کند. که بر اساس تیزی و تختی ها می توان ناخن ها را به شکل های زیادی تقسیم کرد. از جمله مهمترین اشکال ناخن و ویژگی های هر کدام عبارتند از:

فرم ناخن گرد

فرم ناخن گرد

یکی از رایج ترین شکل های ناخن، ناخن های گرد می باشد، اندازه این ناخن ها کوتاه است، که کلاسیک ترین و طبیعی ترین شکل ناخن می باشد. شکل گرد شکلی کاملاً محافظه کارانه است و برای مردان و آن‌هایی که ناخن‌های کوتاه دوست دارند، ایده‌آل است از جمله ویژگی های این مدل ناخن این است که احتمال شکست آن بسیار کمتر است.

فرم ناخن مربعی و یا تخت

این شکل ناخن اگر چه برای بسیاری از افراد مورد علاقه می باشد، اما یکی از اصلی ترین معضلات این شکل از ناخن ها گوشه های شکسته می باشد. این شکل، برای ناخن‌هایی که پایه‌ی بزرگ‌تری دارند ایده‌آل است، چرا که باعث خواهد شد ناخن کوتاه‌تر و باریک‌تر بنظر بیاید.

فرم ناخن مربعی
فرم ناخن بیضی

فرم ناخن بیضی شکل

این شکل از ناخن یکی از ظریف ترین اشکال ناخن می باشد، که به راحتی با سمباده زدن ناخن های بلند به دست می آید. شکل انتهای این ناخن ها بیضی و از دایره و گرد کمی باریک تر است. از ویژگی های این مدل کشیده و ظریف نشان دادن انگشتان است. کناره های مخروطی شکل ناخن‌های بیضی، شکل زیبایی برای انشگتان خانمها می‌سازد. این شکل بدون زحمت ساده و در عین حال بسیار ظریف است. مدل بیضی ناخن از مدل هایی است که هم برای انگشتان کوتاه و پهن هم برای انگشتان بلند و کشیده مناسب است. این مدل تقریبا شبیه به مدل بادامی است با این تفاوت که باید قسمت بالای آن را پهن تر سوهان بکشید.

فرم ناخن بادامی یا تیز

ناخن بادامی یا تیز، سبکی محبوب برای کار کردن و طراحی روی ناخن است. از ویژگی های این مدل از ناخن ها می توان به زاویه دار بودن آن اشاره کرد. البته بزرگترین ایراد آن احتمال شکستگی قسمت بالایی ناخن می باشد. این شکل از ناخن در لبه ی آزاد به تدریج باریکتر میشود و سر ناخن به شکل پوینت است. این شکل از ناخن به دلیل شکل آن دارای قوس بسیار شدیدی در بالای ناخن است. این شکل از ناخن یک مدل کامل است و از ویژگی های آن می توان به باریک تر بودن در قسمت بالایی اشاره کرد. هچنین برای انگشتان باریک و بلند مناسب هستند.

فرم ناخن بادامی
فرم ناخن بالرینا

فرم ناخن بالرینا

به این مدل برخی مدل کافئین و یا مدل گلدانی هم گفته می شود، که به دلیل شباهت آن به تابوت و گلدان می باشد. در این مدل از ناخن کم کم ناخن از کناره ها باریکتر می شود و سر ناخن صاف است. این مدل از ناخن ها از طریق سوهان زدن نوک ناخن دشنه ای به دست می آید.

فرم ناخن دشنه‌ای

این مدل هم به دلیل بلند بودن بیش از حد و فرم باریک و خمی که دارد، به این نام معروف است و استفاده از آن خیلی راحت و جالب نیست، زیرا انجام فعالیت‌های روزانه را با مشکل مواجه می‌کند.

فرم ناخن دشنه ای
فرم ناخن پاچه ای

فرم ناخن پاچه ای یا پا اردکی

اسم این فرم از ناخن ها از کلمه اسپانیایی پاچه دم گرفته شده است و شکل ظاهری آن شبیه پاچه و یا پای اردک است. این نوع ناخن ها دارای میدان وسیع تری نسبت به سایر انواع ناخن ها هستند. به این شکل از ناخن ها وقتی آکریلیک زده می شود بسیار عالی به نظر می رسد و از ویژگی های مهم این شکل از ناخن پهن تر بودن نوک ناخن است که به سمت تخت ناخن خم می شود.

فرم ناخن اج (edge)

این شکل از ناخن در طی سال های اخیر از محبوبیت بالایی در بین مردم برخوردار شده است با این حال از جمله ویژگی آن می توان به دشواری در شکل دهی به این فرم از ناخن ها اشاره کزد. که نیاز به تخصص بالایی دارد.

فرم ناخن اج
فرم ناخن پنکه ای

فرم ناخن پنکه ای با سر پایین

این شکل از ناخن ها به معنای  پهن تر شدن در نوک ناخن می باشد، که به شکل ناخن های پنکه ای هم شناخته می شوند. از جمله ویژگی های این شکل از ناخن ها داشتن یک پایه باریک که به سمت بالای انگشت پهن می شود است.

فرم ناخن نوک تیز

یکی از مدل های رایج ناخن، ناخن های نوک تیز است که مدل روز محسوب می شود و از جمله ویژگی های این شکل از ناخن ضعیف بودن و مستعد آسیب رساندن به دیگران است. گفتنی است احتمال شکستن این نوع ناخن ها بسیار بالاست و به محافظت بیشتری احتیاج دارد.

فرم ناخن نوک تیز
فرم ناخن مستطیلی

فرم ناخن مستطیلی شکل

یکی دیگر از شکل های رایج ناخن، شکل مستطیلی است که برای خانم هایی که دوست دارند ناخن های بلندی داشته باشند، مناسب است. بزرگرین ویژگی این شکل از ناخن این است که حالت ظریف به انگشتان می دهد و انواع رنگ های لاک به خوبی بر روی آن می نشینید.

کدامیک از اشکال ناخن برای شما مناسب است؟

اکنون که با شکل ها و مدل های مختلف ناخن آشنا شدید و ویژگی و خصوصیات هر کدام را تا حدی دانستید، می توانید فرم و شکل مخصوص و متناسب به خود را انتخاب کنید، هر کدام از این اشکال ناخن می تواند بر اساس ساختار دست و انگشت، زیبایی بی مانند و بی نظیری را به دستتان شما ببخشد. برای مثال اگر پایه ی ناخن های شما پهن است، در این صورت می توانید شکل مربع بیضی را تست کنید. اما اگر معمولاً ناخن های خود را کوتاه نگه می دارید، می توانید شکل گرد را انتخاب کنید و اگر دوست دارید ناخن هایتان انحنای زیادی داسته باشد می توانید شکل بیضی یا گرد را انتخاب کنید. پس از انتخاب، بهترین مدل بر زیبایی دستان خود بیافزاید.

سپیده خلعتبری

مدرس بین المللی طراحی و کاشت تخصصی ناخن - "ادمین"

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*