سوهان زدن ناخن

سوهان

سوهان زدن ناخن

در این آموزش به آموزش نحوه صحیح سوهان زدن ناخن میپردازیم.

سوهان زدن ناخن ها – برای این که ناخن هایی زیبا، خوش فرم و بدون زائده داشته باشید، بهتر است از سوهان ناخن استفاده کنید. ممکن است شما تصور کنید برای سوهان کشیدن ناخن های خود حتما باید مانیکور کار حرفه ای باشید یا به مراکز زیبایی مراجعه کنید. اما برای فرم دهی به ناخن هایتان می توانید با امکانات محدود هم به نتیجه مطلوبی برسید.

اما فراموش نکنید باید جزئیات این کار را رعایت کنید. چرا که در طولانی مدت ممکن است به ناخن های خود آسیب بزنید. در این مقاله قصد داریم روش های صحیح سوهان زدن ناخن را به شما اموزش دهیم تا هم در زیبایی دستان خود خبره شوید و هم ناخن هایی سالم داشته باشید.

قبل از هر کاری باید لوازم مورد نیاز خود را برای سوهان زدن ناخن تهیه کنید. در تهیه لوازمی که با پوست ارتباط دارند، خساست به خرج ندهید و بهترین و با کیفیت ترین وسایل را انتخاب کنید. اولین وسیله ای که برای زیبا سازی ناخن های خود نیاز دارید سوهان مناسب است. ساده ترین نوع سوهان های موجود در بازار، مدل فلزی و سمباده ای است که قیمت مناسبی هم دارد و به راحتی می توانید ان را پیدا کنید. کاربرد این سوهان زیاد نیست و برای فعالیت های معمولی می توان از آن استفاده نمود.

برای سوهان ها اندازه های مختلفی وجود دارد که بسته به نوع و خاصیت آن اندازه دندانه های ان متفاوت است. میزان سایش سوهان های مختلف هم بستگی به همین انداره ها دارد.

ست سوهان اوریف لیم

انواع سوهان

اندازه سوهان ها در شماره های مختلفی موجود است. برای ناخن های معمولی و سالم که هیچ گونه مشکلی ندارند، بهترین شماره این مدل سوهان ها بین ۲۲۰ تا ۳۰۰ می‌باشد. سوهان شماره ۲۴۰ برای شروع کار مناسب تر است. به خصوص در مرحله اول سوهان زدن که باید نوع و فرم ناخن شکل داده شود. برخی از سوهان ها هستند که بسیار انعطاف پذیر و نرم می باشند. این مدل سوهان ها برای ناخن ها ملایم هستند و بیشتر برای کارهای ابتدایی یا براق سازی های خاص به کار می روند. به طور مثال شرکت اوریف لیم یک بسته سه گانه از این مدل را ارائه داده است که هر کدام کار خاصی را انجام می دهند. و پس از اتمام مرحله سوم شما ناخن هایی به شدت براق و زیبا خواهید داشت. این مدل به اسم بافر ناخن در بازار شناخته می شود.

البته

تمام متخصصان و ناخن کاران استفاده از بافر را فقط یک بار در ماه پیشنهاد می کنند. چرا که استفاده بیشتر به ناخن ها آسیب می زند. بافر مثل این می ماند که روی ناخن های خود برق ناخن زده اید. سوهان های آهنی، بسیار زبر و محکم هستند. اگر از این مدل به درستی استفاده نکنید موجب شکستن ناهن های شما می شود.

اما مدل بعدی سوهان ها برای سوهان کشیدن ناخن که نسبت به بقیه گران تر است، سوهان شیشه ای می باشد. این مدل به ناخن ها فرم بهتری می دهد اما اگر نمی خواهید مقدار زیادی هزینه کنید می توانید از سوهان های کریستالی استفاده کنید.

سوهان کریستالی
انواع ناخن

سوهان های برقی هم بسیار مناسب هستند و اگر قدرت خرید ان ها دارید توصیه می کنم برای سوهان کشیدن ناخن هایتان از این مدل استفاده نمایید.  اگر تمایل ندارید ناخن هایتان زیادی بلند باشند، آن ها را به فرمی که دوست دارید با ناخن گیر شکل دهید و سپس به مرتب سازی بپردازید. اشکال مختلفی از جمله بیضی، مربع، بیضی مربع، دایره و بادامی برای ناخن ها موجود است. معمول ترین مدل ناخن ها، بیضی مربع است. اگر ناخن های شما پهن است بهتر است از این مدل استفاده کنید، چرا که هم شکل مدرنی دارد و هم کلاسیک بودن مدل بیضی را دارد. اگر ناخن های شما کوتاه است و نیاز به مراقبت کمتری دارد، مدل بیضی بسیار مناسب خواهد بود. برای ناخن های باریک، مدل مربعی مناسب است. در شکل انواع مدل ناخن ها را می توانید ببینید.

یک اشتباه رایج سوهان کشیدن

یک اشتباه رایج بین افراد این است که برای سوهان کشیدن ناخن هایشان از چند جهت این کار را انجام می دهند. در صورتی که این کار به ناخن ها آسیب جدی وارد می کند. یعنی نباید حرکت رفت و برگشتی داشته باشید. پس لازم است ناخن هایتان را از یک سمت سوهان بکشید. وقتی سوهان کشیدن یک طرف ناخن تمام شد، طرف دیگر نانخن را سوهان بکشید. از کناره ها به سمت بالای ناخن بروید و دوباره برنگردید. دقت کنید که اگر لبه های ناخن را زیاد و عمیق سوهان بکشید، دیواره ناخنتان ضعیف می شود و به مرور زمان باعث اسیب جدی می شود.

نحوه صحیح سوهان زدن ناخن
سوهان کشی ناخن

اگر نمی خواهید سر ناخن های شما تیز شود، حتما روی سر ناخن هم سوهان بکشید تا یکدست و صاف شود. می تواتید قبل از استفاده از سوهان، یک لایه برق ناخن بزنید. برق ناخن با ایجاد لایه ضخیم مانع از شکستن ناخن های شما هنگام سوهان کشیدن می شود. هیچ وقت زمانی که ناخن هایتان مرطوب است یا از حمام امده اید از سوهان استفاده نکنید. در این حالت ناخن ها به دلیل رطوبت نرم و شکننده هستند.

نکته آخر سوهان زدن ناخن

به یاد داشته باشید قبل از شروع سوهان زدن دست هایتان را کاملا تمیز کنید تا هیچ گونه الودگی نداشته باشد. سعی کنید طبق نکاتی که گفته شد قبل از شروع کار فرم ناخن تان را انتخاب کنید. پس از آن با انتخاب زاویه درست متناسب با فرم انتخابی تان، تنظیم کنید. حرکات دست را به گونه ای تنظیم کنید تا به فرم مورد نظرتان دست پیدا کنید.

اگر ناخن هایتان بلند است زیاد به آن ها فشار وارد نکنید چرا که باعث شکستن یا از فرم خارج شدن ان ها می شود. اگر سوهان زبر باشد ناخن ها سریع تر فرم می گیرند. وقتی کار سوهان کشیدن ناخن تمام شد با گوشه سوهان زیر ناخن را تمیز کنید. برای این کار می توانید از ابزار مخصوص تمیز کاری زیر ناخن استفاده کنید که در ست های مانیکوری پیدا می شود‌. ممکن است کناره های ناخن پس از سوهان کشیدن پوسته پوسته شده باشد. در این حالت سوهان را زیر ناخن و از پایین به بالا بکشید. پس از ان می توانید از بافر ناخن که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، برای براق ساختن ناخن های خود استفاده کنید.

سپیده خلعتبری

مدرس بین المللی طراحی و کاشت تخصصی ناخن - "ادمین"

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*